26 Ağustos 2019

Kayışdağı Baymak Servisi

ile regalservisim

Kayışdağı Baymak Servisi

Kayışdağı, Ataşehir ilçesinin bir mahallesidir. Adını Kayışdağı adlı İstanbul’un en büyük üçüncü tepesinden alır. Nüfusu İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden bir tanesidir. Hal bu olunca da insanların hizmet ihtiyacı çok yüksek olmaktadır. Bu hizmetlerden bir tanesi de kombi bakımıdır. Kombi, insanların ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak adına üretilmiş ev veya ofis gibi küçük boyutlu alanlarda kullanılan bir tür ısıtma cihazıdır. Bu cihazların boyutu küçük olduğundan evde kullanıma uygundur ve bu sebeple de kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Kombiler, çalıştığının farkına varamayacağınız derecede de sessiz çalışmaktadır.

Hangi Kombi Tipini Seçmelisiniz?

Kombi seçiminiz, evinizin boyutuna ve bulunduğunuz bölgenin iklimine uygun olmalıdır. Güvenli bir şekilde çalışmalı ve olası bir gaz kaçağı için alarm devreye girmelidir. Evinize seçeceğiniz kombinin bir sürü çeşidi bulunmaktadır. Bacalı kombi, hermetik kombi, yoğuşmalı kombi, tek ya da çift eşanjörlü kombi ve elektrikli kombi gibi türleri bulunmaktadır. Yakıt tasarrufu sağlasın, faturam çok kabarık gelmesin diyenlerdenseniz yoğuşmalı kombi almanızı öneririz. Bulunduğunuz bölgede sık sık fırtınalar gerçekleşiyor ya da şiddetli rüzgarlar oluyorsa hermetik kombiyi kullanmalısınız. Çünkü bu kombinin fırtına gibi doğal afetlere karşı bir emniyet özelliği vardır. Bu sayede güvenli bir kurulum sağlamış olursunuz. Bacalı kombiler artık demode hale geldiğinden kullanımı azalmıştır. Fan sistemi olmadığı için (hermetik kombide fan bulunur) ortamdaki zehirli gazı dışarıya aktaramaz ve zehirlenmelere sebebiyet verir. Bacalı kombinin kullanılmama nedeninin başında ise fırtınalara karşı bir önleminin bulunmaması ve güvenli olarak görülmemesidir. Yine de eviniz müstakil ise ya da bacalı kombiye elverişli ise kullanabilirsiniz, aksi durum var ise kesinlikle hermetik kombiyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Kombi Servisi Seçerken Dikkat Edilecekler

Öncelikle kombiler hakkında pek bir bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız eğer hizmeti almadan önce biraz bilgi toplamanızı öneririz. Bu bilgiyi gerek kendi çabanızla internet aracılığı ile gerekse de yakın çevrenizdeki tecrübe sahibi kişilerden edinebilirsiniz. Kombiniz için özel servis araştırması yapıyorsanız eğer öncelikle kurumsal kimlikli bir firma ile anlaşmanızı öneririz. Çünkü kurumsal kimlikli firmalar her zaman belli bir prosedür dahilinde hareket eder ve çalışanlarının disiplinine özen gösterir. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmalıdır. Çalışanları eğitimli, tecrübeli olmalı ve iyi bir iletişim kurabilme yeteneğine sahip olmalıdır.

Kombi servisinizi seçmeden önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Fazla ucuza kaçmanız sizin için daha pahalıya patlayabilir, bunun bilincinde olun. Kombi işi çok ciddiyet gerektiren ve insan hayatını yakından ilgilendiren bir iştir. Hal bu olunca da hizmeti kimden ve nasıl aldığınız daha da bir önem kazanmaktadır. İnsan hayatını bu kadar yakından etkileyen bir iş olması hasebiyle ucuza kaçmamanızı ve aldığınız hizmetin tam karşılığını ödemenizi öneririz. Çünkü her iyi bir hizmetin, ürünün belli bir bedeli vardır. Doğal olarak da hizmeti görenler bu bedeli almak ister.

Kombi bakımınızı yapan özel servis arızayı hemen tespit edebilecek teknik donanıma ve bilgiye sahip olması gerekir. Kullanacağı ek parçanın birebir orijinal olması kombinizin ömrü için çok önemli bir husustur. Değiştikleri parçaların en az 1 yıl garantili olduğuna dikkat etmelisiniz. Arıza olmasa dahi yaptırdığınız rutin bakımlar kombinizin ömrünü uzatacak ve daha güvenli şekilde ısınacaksınız.