18 Aralık 2019

Küçükyalı Vestel Servisi

ile regalservisim

Küçükyalı Vestel Servisi

İnsan hayatını kolaylaştırması açısından teknolojik cihazların önemi her geçen gün artmaktadır. Özellikle ev içerisinde kullanılan elektronik cihazlar adeta birer ev yardımcısı olduğu görülmektedir. Ev içerisinde kullanılan elektronik eşyaların her biri farklı işler için kullanıldığından her birinin işlev açısından önemi değişmektedir. Ancak kullanılan her elektronik ev cihazının ortak amacı insan hayatını kolay hale getirmektir.

Elektrikli Ev Aletlerinde Karşılaşılan Sorunlar

Ev içerisinde kullanılan elektrikli aletlerinin kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her evde bu elektrikli ev eşyalarının sayısı ihtiyaca göre farklı olsa da genel olarak evlerde kullanılan elektrikli ev aletleri:

  • Buzdolabı
  • Çamaşır Makinesi
  • Bulaşık Makinesi
  • Fırın
  • Ocak olarak sıralanabilir.

Doğru ve dikkatli kullanıldığında olası bir sorun meydana getirmeyen bu elektrikli cihazlar, kullanımdan veya teknik donanımdan kaynaklı sorunlar çıkabilmektedir.

Elektrikli Ev Cihazlarına Arıza Durumunda Yapılacaklar

Evlerde kullanılan elektrikli cihazlar istenilmesi de farklı nedenlerden kaynaklı arızalar ortaya çıkarabilmektedir. Elektrikli ev aletlerinde olası arıza durumunda hiçbir müdahale yapmadan marka modeline göre hizmet veren servise bildirilmelidir. Elektrikli cihazların arıza tespiti, müdahalesi yetkilendirilmiş Küçükyalı Vestel servisi personeli tarafından giderilmelidir. Aksi durumda istenmeyen ve telafisi güç kazalar ortaya çıkabilmektedir. Kaza meydana gelmesi hem sağlık açısından hem de arızanın meydana geldiği cihazın kullanılabilirliği açısından kritik riskler oluşturabilir.

Arıza ve Bakım Servislerinde Sunulan Hizmetler

Arızanın meydana geldiği elektrikli cihazın servise bildirilmesiyle, servis yetkililer anında cihazı alıp servis merkezine götürür. Serviste bulunan donanımlı arıza tespit cihazları ile arızanın tespiti ve yapılacak müdahaleler belirlenir. Arızaya gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra cihaz normal kullanım seviyesine gelir. Servis cihazı tekrar evinize getirir ve gerekli kurulumu yaparak hizmeti tamamlar.

Servis Hizmetlerinde Yeterlilik

Servis hizmeti sunan yerler hem çalışanlarıyla hem de servis hizmetlerini sunduğu cihazlarla sorunsuz, yeterli düzeyde olmalıdır. Servis hizmeti sunan personellerin teknik yeterliliği ve bu teknik yeterliliği pratiğe döken kişiler olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca servis hizmetleri konusunda ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izinleri almış, marka tarafından yetkilendirilmiş olması gerekir.